Spartan je spôsob života

Spartan vznikol v drsných, zelených horách Vermontu. Na jeho začiatku stál Joe deSena, adventure pretekár svetovej triedy. Spartan – to je nastavenie mysle.

Odvážní. Húževnatí. Vášniví. Spartania nie sú slaboši. Sparťania prekonávajú prekážky. A áno, Sparťania robia angličáky.

Spartan – to je šport, komunita, filozófia, tréning a výživový program s každodennými doporučeniami, podcast, množstvo kníh, aktivity pre deti, tréningové vybavenie, komunikačné kanály, seriál na NBC Sports, online časopis a merané prekážkové preteky.

Spartan Race predstavuje inovativné prekážkové preteky v celosvetovom merítku. Ročně usporiadame viac ako 130 pretekov po celém světe – ponúkame tri základné závodní trate s rastúcou dľžkou trate, stúpajúcim počtom prekážok a vzrastajúcou náročnosťou. Spartan Sprint (5 K / 20+ prekážok), Spartan Super (10 K / 25+ prekážok) a Spartan Beast (21 K / 30+ prekážek). Trate sú pretkané prekážkami: bahno, ostnatý drát, steny, laná a oheň. Príjmi túuto výzvu, dokonči všetky tri typy pretekov a staň sa členom kmeňa TRIFECTA.

Takiež ponúkame detské preteky (800 – 4,5km), špeciálne Spartan preteky (pre pretekárov s mentálnym postihnutím alebo/a pre hendikepovaných s vývojovými vadami). Pre tých, ktorí hľadajú ďalšie výzvy tu je Hurricane Heat (v štýle výcvikového tábora) a Ultra (50 K, 60+ prekážok).

Spartan – to sú proste tie nejlepšie prekážkové preteky na svete. A bodka.